Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Fortinet – kompleksowe podejście do cyberbezpieczeństwa.

Fortinet

Fortinet jest producentem rozwiązań umożliwiających stworzenie cyfrowego środowiska, któremu możemy zaufać. Właśnie dlatego największe na świecie przedsiębiorstwa, usługodawcy i organizacje rządowe wybierają rozwiązania Fortinet, by budować bezpieczną i elastyczną infrastrukturę informatyczną. Platforma Fortinet Security Fabric zapewnia zintegrowaną i zautomatyzowaną ochronę na całej płaszczyźnie cyfrowych ataków, zabezpieczając krytyczne dane, aplikacje, urządzenia i połączenia z Data Center do Cloud i domowego biura. Fortinet NSE Training Institute, inicjatywa programu Training Advancement Agenda (TAA) firmy Fortinet to jeden z największych programów szkoleniowych w branży stworzony w celu szerzenia wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Fortinet – nasze artykuły blogowe.

s

Wybrane elementy oferty Fortinet

FortiGate

FortiGate to Next Generation Firewall oferujący wysokiej klasy zabezpieczenia i wydajność, które możemy głęboko zintegrować w rozmaitych obszarach hybrydowej infrastruktury IT.
FortiGate NGFW umożliwia organizacjom tworzenie skalowalnych sieci, w których inspekcja ruchu zapobiega przedostaniu się złośliwego oprogramowania. Dzięki usługom analizy zagrożeń z laboratoriów FortiGuard zapewnisz Twojej organizacji spójną ochronę w czasie rzeczywistym. FortiGate dodatkowo dzięki automatycznemu wglądowi w aplikacje, użytkowników i sieć dokonuje oceny bezpieczeństwa Twojej infrastruktury jednocześnie sugerując obszary wymagające uwagi w celu stosowania najlepszych praktyk w zakresie security.

FortiManager

FortiManager jest rozwiązaniem oferującym scentralizowane zarządzanie siecią Fortinet Security Fabric.
Kluczowe korzyści jakie FortiManager oferuje Twojej infrastrukturze IT to:

  • wzrost wydajności dzięki widoczności i automatyzacji w całej sieci Fortinet Security Fabric za pośrednictwem jednej konsoli

  • szybsza, bezobsługowa konfiguracja (zero touch provisioning), umożliwiająca instalację urządzeń w sieci w dowolnej lokalizacji nawet przez niewykwalifikowanego pracownika. Szczególnie pomocne przy wdrożeniach technologii SD-WAN i SD-Branch na dużą skalę,

  • usprawniony workflow dzięki możliwości integracji Fortinet Security Fabric z rozwiązaniami ponad 480 producentów.

FortiMail

Dzięki wysokiej w swojej klasie wydajności, potwierdzonej przez niezależne firmy testujące, Fortimail zapewnia zaawansowaną i wielowarstwową ochronę przed pełnym spektrum zagrożeń związanych z pocztą e-mail. Wiadomości e-mail są kluczowym narzędziem codziennej komunikacji biznesowej ale także popularnym wektorem ataku wśród cyberprzestępców próbujących wykraść dane uwierzytelniające, uzyskać dostęp do kont bankowych lub poufnych informacji i przetrzymywać je dla okupu.
Oparty na analizie zagrożeń FortiGuard Labs i zintegrowany z Fortinet Security Fabric, FortiMail pomaga Twojej organizacji wykrywać, reagować i zapobiegać zagrożeniom, w tym spamem, phishingiem, malwarem, zero-day threats, czy wreszcie atakom BEC – Business Email Compromise.

FortiAnalyzer

Ponad 70% organizacji wprowadza innowacje szybciej niż ich zdolność do zabezpieczenia ich przed cyberatakami. W efekcie otrzymujemy złożoną i rozdrobnioną infrastrukturę. Różne rozwiązania security punktowego używane w niektórych przedsiębiorstwach często działają w silosach uniemożliwiając tym samym spójny ogląd funkcjonowania całej infrastruktury.
FortiAnalyzer jako część Fortinet Security Fabric automatyzuje i analizuje zdarzenia w Twojej sieci aby zapewnić jeszcze sprawniejsze wykrywanie i reagowanie na incydenty mogące naruszyć bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej. Zadaniem FortiAnalyzer jest przedstawienie spójnego obrazu tego co dzieje się w całej organizacji, zapewnienie wglądu w zagrożenia ale także precyzyjne określenie ryzyka, wskazując, gdzie wymagana jest natychmiastowa reakcja.

FortiNAC

FortiNAC czyli kontrola dostępu do sieci będąca ważną częścią modelu zero-trust access. FortiNAC jest nowoczesnym rozwiązaniem zapewniającym przejrzysty wgląd w zasoby sieciowe ale także dynamiczną kontrolę i egzekwowanie polityk bezpieczeństwa. Niezależnie od tego czy urządzenia łączą się z naszej sieci czy z poza niej NAC weryfikuje i może automatycznie reagować na ich nietypową aktywność. FortiNAC dostarcza też zespołowi IT informacji o zasobach jakie zostały udostępnione konkretnym użytkownikom, aplikacjom czy urządzeniom.
FortiNAC umożliwia:

  • agentowe i bezagentowe skanowanie sieci w celu wykrywania i klasyfikacji urządzeń,

  • inwentaryzację wszystkich urządzeń w sieci i ocenę ryzyka związanego z każdym z nich,

  • wsparcie dla urządzeń sieciowych innych producentów by globalnie zapewnić bezpieczeństwo,

  • wymuszenie dynamicznej kontroli dostępu,

  • szybką reakcję na incydenty naruszenia bezpieczeństwa,

  • automatyzację procesu wdrażania i uzyskiwania uprawnień dla dużej liczby urządzeń końcowych , użytkowników i gości.

FortiSwitch

Zamiast zabezpieczania tradycyjnej sieci LAN Fortinet oferuje ethernet będący rozszerzeniem infrastruktury security za pośrednictwem FortiSwitch i FortiLink. Funkcje takie jak NAC dostępne są bez dodatkowych licencji. FortiSwitch oferuje szeroką gamę bezpiecznych, prostych i skalowalnych przełączników, idealnych do Secure SD-Branch.
Poprawnie wdrożone środowisko sieciowe zapewnia:

  • redukcję przestojów sieci

  • wyższą wydajność sieci i zwiększoną dostępną przepustowość

  • niższe nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne IT dzięki zdalnemu zarządzaniu

  • optymalną wielkość infrastruktury i możliwość rozbudowy za pomocą przełączników modułowych

FortiAP

Ujednolicając środowisko sieciowe nie tylko oszczędzamy na kosztach dzięki mniejszej ilości komponentów ale też, co ważniejsze, zwiększamy jego bezpieczeństwo. FortiAP wykorzystują zabezpieczenia by zapewnić bezpieczny dostęp bezprzewodowy do infrastruktury IT Twojej organizacji. FortiAP, dzięki Fortinet Security Fabric, zapewniają szeroką widoczność, zautomatyzowaną ochronę i zintegrowaną analizę zagrożeń, niezbędną do ochrony cennych zasobów i danych organizacji niezależnie w różnych lokalizacjach.

FortiClient

FortiClient to agent instalowany na urządzeniu końcowym (laptop, PC, tablet lub telefon), którego zadaniem jest komunikacja z siecią Fortinet Security Fabric w celu zapewnienia kontroli nad danym urządzeniem.
FortiClient umożliwia:

  • przesyłanie do Fortinet Security Fabric informacji o stanie urządzenia ( uruchomione aplikacje i wersja firmware ),

  • wysyłanie wszystkich podejrzanych plików do Fabric Sandbox,

  • wymuszanie kontroli aplikacji, portów USB i zasad aktualizacji firmware’u,

  • filtrowanie adresów URL,

  • ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i application firewall service,

  • bezpieczne połączenie z Fortinet Security Fabric poprzez tunele VPN (SSL lub IPsec) lub ZTNA (Zero Trust Network Access), oba szyfrowane. Połączenie z siecią Fortinet Security Fabric może być realizowane poprzez FortiGate lub dzięki usłudze SASE (Secure Access Service Edge)

FortiAuthenticator

FortiAuthenticator to narzędzie świadczące usługi kluczowe dla skutecznej polityki bezpieczeństwa.
Wiele z najbardziej szkodliwych incydentów naruszenia bezpieczeństwa infrastruktury powiodło się właśnie dzięki uzyskaniu dostępu do sieci przez nieautoryzowanych użytkowników lub nieodpowiednie poziomy dostępu przydzielone prawidłowym użytkownikom. FortiAuthenticator ma za zadanie zapewnić by właściwa osoba we właściwym czasie uzyskała dostęp do właściwej sieci i danych.
FortiAuthenticator oferuje:

  • możliwość przejrzystego identyfikowania użytkowników sieci i egzekwowania polityki opartej na tożsamości w sieci korporacyjnej,

  • bezpieczne i bezproblemowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe (OTP – On-Time Password) w całej organizacji w połączeniu z FortiToken,

  • zarządzanie certyfikatami na potrzeby wdrażania sieci bezprzewodowych i VPN w przedsiębiorstwie.

FortiToken

FortiToken pozwala zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury jako narzędzie służące do logowania dwuskładnikowego. Uwierzytelnianie użytkownika tylko hasłem okazuje się być zawodne i może prowadzić do naruszeń bezpieczeństwa. Możesz jednak znacznie utrudnić hakerom uzyskanie dostępu do chronionych informacji za pomocą dodatkowych poświadczeń, takich jak jednorazowe hasło ( OTP – On-Time Password ). W przypadku uwierzytelniania dwuskładnikowego hasło używane jest wraz z tokenem zabezpieczającym i serwerem uwierzytelniającym by zapewnić użytkownikom bezpieczne uzyskanie dostępu do zasobów organizacji za pomocą różnych urządzeń, od laptopów po smartfony.
FortiToken występuje zarówno w wersji sprzętowych tokenów do obsługi środowisk, w których potrzebne jest silne uwierzytelnianie jak i aplikacji na iOS lub Androida funkcjonującej jak token sprzętowy wykorzystując sprzęt, który posiada większość użytkowników, czyli telefon komórkowy.

Vernity

Partner Roku 2021

Fortinet

Fortinet Partner

Fortinet Partner Roku 2021

Za realizację największego wdrożenia SD-WAN w Polsce otrzymaliśmy tytuł Partnera Roku 2021 Fortinet. Dla naszego klienta z branży retail zrealizowaliśmy dostawę i wdrożenie technologii SD-WAN, którą zostało objętych 1600 lokalizacji na terenie całego kraju.
Jest to kolejna nagroda dla zespołu Vernity, która potwierdza nasze kompetencje jednocześnie motywując do dalszej pracy.

Potrzebujesz wsparcia praktyków? Koniecznie skontaktuj się z nami.

Napisz do nas

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.