Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Blog

Blog

FortiNAC, dla kogo?

 

Rozwiązanie firmy Fortinet oferuje wgląd i precyzyjną kontrolę dostępu, które są niezbędne w zapewnieniu skutecznej i zautomatyzowanej ochrony sieci oraz podłączanych do niej zasobów.

Dla wszystkich organizacji zmagających się z rosnącą liczbą urządzeń łączących się z siecią i coraz większym poziomem zagrożeń, kontrola dostępu do sieci (NAC – Network Access Control) staje się niezwykle istotnym elementem strategii bezpieczeństwa informacji. W tym kontekście rozwiązania, takie jak FortiNAC, odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu ochrony sieci i danych organizacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej produktowi firmy Fortinet i sposobowi, w jaki zapewnia kontrolę dostępu do sieci.

 

Kto, co, kiedy, gdzie i do jakich zasobów ma dostęp?

 

FortiNAC jest rozwiązaniem do zarządzania dostępem do sieci, które ułatwia organizacjom kontrolowanie, monitorowanie i zabezpieczanie urządzeń podłączonych do ich sieci. Narzędzie w czasie rzeczywistym identyfikuje, autoryzuje i kontroluje urządzenia, które próbują uzyskać dostęp do zasobów sieciowych.

W sposób automatyczny FortiNAC zbiera informacje o każdym podłączającym się do sieci urządzeniu, dopasowując go do biblioteki profili urządzeń, a następnie przypisując do niego polityki. Dzięki temu mamy gwarancję, że wszystkie podłączone urządzenia, gdziekolwiek się znajdują w rozproszonej sieci, są nie tylko uwierzytelniane, ale również podlegają kontekstowym politykom, określającym kto, co, kiedy, gdzie ma dostęp i do czego. Te zasady są następnie rozprowadzane po sieci, by urządzenia mogły uzyskać dostęp tylko do tych aplikacji, segmentów infrastruktury i zasobów, do których zostały autoryzowane. FortiNAC może również przypisać uwierzytelnione urządzenia do określonych segmentów sieci, izolując je wraz z ich aplikacjami od reszty sieci.

FortiNAC to kluczowy element ekosystemu ochrony Fortinet Security Fabric. Rozwiązanie jest w stanie stale monitorować przemieszczające się w sieci urządzenia, w tym ich dane i aplikacje, by zagwarantować, że wciąż spełniają polityki bezpieczeństwa. Jako zintegrowany składnik Security Fabric, FortiNAC identyfikuje wszelkie zmiany w stanie urządzenia, umożliwiając podejmowanie natychmiastowych działań poprzez automatyczne przeprowadzanie izolacji oraz kwarantanny urządzeń w celu analizy i usunięcia zagrożenia, a także aktualizacji kontroli dostępu i zestawu polityk. Ponieważ rzadko są kompromitowane pojedyncze urządzenia, Security Fabric automatycznie koreluje informacje o zagrożeniach, aby zidentyfikować inne punkty końcowe, które również mogły zostać naruszone, a następnie wykorzystać FortiNAC do izolowania tych urządzeń.

 

Kluczowe funkcje FortiNAC

 

 

Korzyści z wdrożenia FortiNAC:

 

W rezultacie FortiNAC tworzy solidny fundament kontroli dostępu do sieci. Nie tylko umożliwia organizacjom skuteczną ochronę swoich zasobów sieciowych i danych, ale jednocześnie ułatwia zarządzanie złożoną infrastrukturą sieciową. Dla firm, które dbają o swoje bezpieczeństwo i chcą być gotowe na rosnące wyzwania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, FortiNAC to rozwiązanie warte rozważenia.

Chcesz dowiedzieć się czy FortiNAC jest dla Twojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z nami, nasi inżynierowie chętnie wesprą Cię w analizie potrzeb i doborze optymalnego rozwiązania.

Potrzebujesz wsparcia, masz pytania?

Napisz do nas.

Kontakt
Inżynier Sieciowy Security i Sieci

Paweł Zwierzyński

Inżynier Sieciowy w Vernity

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.