Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Blog

Blog

Poczta elektroniczna od wielu lat jest ulubionym wektorem ataków cyberprzestępców, zarówno w przypadku rozprzestrzeniania złośliwego malware’u jak i ataków phishingowych. Zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo poczty e-mail w swojej firmie przy pomocy rozwiązania od Fortinet.

 

 

Skutki braku zabezpieczeń poczty elektronicznej

 

Jak podaje Verizon, w 2018 roku około 2/3 zainstalowanego malware’u zostało dostarczone właśnie poprzez e-mail. Z kolei wykradanie haseł firmowych w 2018 roku wzrosło aż o 300%.

 

Pozyskanie poświadczeń korporacyjnych przez hakerów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Przykładowo, poprzez wykradzione hasło do popularnej usługi Office365, atakujący uzyskuje dostęp do skrzynki e-mail. Następnie jest w stanie przeanalizować korespondencję, odpowiednio spreparować konwersacje z kontrahentem i w konsekwencji np. zamienić numer konta rozliczeniowego. Skutki są zatem niebezpieczne i kosztowne oraz mogą narazić organizację na liczne straty.

 

 

FortiMail – bezpieczna poczta

 

Zabezpieczenie poczty elektronicznej powinno być kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. W dzisiejsze zagrożenia idealnie wpasowuje się security mail gateway od Fortineta – FortiMail. Wdrożenie FMLa można zrealizować na kilka sposobów (e-mail gateway, tryb transparentny lub e-mail serwer).

 

FortiMail dostępny jest na platformie fizycznej, wirtualnej oraz w chmurze publicznej AWS i Azure. Fortinet Email Security:

 

 

Twoja poczta i wszystko, co nią przesyłasz, jest bezpieczna.

 

 

Możliwości FortiMail

 

 

 

FortiMail rutynowo przechodzi niezależne testy, zdobywając prestiżowe wyróżnienia instytucji badających skuteczność tego typu rozwiązań. Oto niektóre z nich:

 

 

Zabezpieczenie poczty elektronicznej to pewność, że nasz biznes jest chroniony, a newralgiczne dane pozostają tajne. Bezpieczeństwo komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej jest podstawą sprawnie prowadzonej firmy.

 

https://www.virusbulletin.com/testing/results/latest/vbspam-email-security

Zainteresował Ciebie ten artykuł, masz pytania?
Napisz do nas.

Kontakt
Inżynier Sieciowy Security i Sieci

Paweł Zwierzyński

Inżynier Sieciowy w Vernity

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.