Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Blog

Blog

Prisma Access – bezpieczeństwo w chmurze.

Dzisiejsze procesy biznesowe wymagają od administratorów jak i producentów technologii całkowitej zmiany podejścia do sieci komputerowych. Wiodącym producentem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom stawianym przez klientów biznesowych jest Palo Alto Networks . Propozycją, lidera technologii w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, jest rozwiązanie Prisma Access, które stawia na całkowite bezpieczeństwo sieci i użytkowników mobilnych bez względu na to gdzie dany użytkownik się znajduje. Dzięki globalnemu zasięgowi realizowanemu przez regionalne centra danych rozmieszczone na całym świecie kompletnie nie ma znaczenia, czy użytkownicy pracują w centrali, oddziale firmy czy łączą się do zasobów firmowych lub Internetu, będąc w podróży, ponieważ w każdym z tych miejsc Prisma Access zapewnia im wysokie bezpieczeństwo oraz poufność przekazywanych do sieci informacji.

Prisma Access

Dzięki temu, że jest to rozwiązanie chmurowe nie musimy się martwić o skalę wdrożenia oraz późniejszą rozbudowę środowiska, gdy jest to wymagane. Nie ma potrzeby wdrażania dodatkowych urządzeń w oddziałach firmy a dzięki temu eliminujemy kolejne punkty awarii oraz potrzebę nadzoru nad urządzeniami a administratorzy mogą w pełni skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie firmowych zasobów.

Podłączenie do sieci Prisma Access dla głównej siedziby firmy, biur czy użytkowników mobilnych możliwe jest na dwa sposoby:

Prisma Access pozwala w bezpieczny sposób realizować pracę w nawet najbardziej rozproszonym środowisku. Samo zarządzanie tak rozproszoną infrastrukturą nie musi być trudne. Z pomocą w realizacji tego zadania przychodzą dwa modele rozwiązania:

Do pełnej funkcjonalności narzędzia Prisma Access wymagany jest Cortex Data Lake odpowiedzialny za zbieranie logów od wszystkich urządzeń i użytkowników. Repozytorium logów również znajduje się w chmurze więc nie ma obaw o skalowalność rozwiązania. W zależności od wielkości, zasięgu i potrzeb danej organizacji, Palo Alto Networks ze swoim rozwiązaniem stawia na pełną elastyczność i proponuje wersje z różnymi funkcjonalnościami, takimi jak URL Filtering, DNS Security, Threat Prevention czy WildFire oraz opcjonalnymi modułami rozszerzeń.

Prisma Access jest produktem, który wyróżnia się skalowalnością i elastycznością wdrożenia, dzięki czemu Palo Alto Networks udowadnia, że jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej złożone wymagania stawiane przez klientów.

 

Potrzebujesz wsparcia, masz pytania?

Napisz do nas.

Kontakt
Inżynier Sieciowy

Maciej Bartkowiak

Inżynier Sieciowy w Vernity

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.