Współczesna gospodarka cyfrowa od początku swojego funkcjonowania przeszła wyjątkowo długą i skomplikowaną drogę. Niegdyś, zarezerwowana wyłącznie dla ograniczonej grupy wybranych podmiotów oraz użytkowników, teraz wykorzystywana przez miliardy ludzi z całego świata. Śmiało można stwierdzić, że obecnie łączy ze sobą więcej użytkowników, urządzeń oraz aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej.
Jak działa Fortinet Security Fabric?
Obecnie, miliardy nowych, niewymagających obsługi użytkownika i korzystających z protokołu IP urządzeń IoT, wysyła duże ilości danych za pośrednictwem przewodowych, jak i bezprzewodowych punktów dostępowych.
Proces ten odbywa się zarówno w sieciach publicznych, jak i tych prywatnych – w infrastrukturach tradycyjnych oraz w tzw. chmurach.
Trend ten rzutuje także na funkcjonowanie firmy, które aby móc skutecznie konkurować w gospodarce cyfrowej, muszą wdrażać skoordynowaną strategię bezpieczeństwa umożliwiającą im zarówno monitorowanie tych danych, jak i zarządzanie nimi. A to wszystko w pozbawionej granic sieci – bez wpływu na jej elastyczność i wydajność.
W jaki sposób Twoja firma sobie z tym poradzi?
Odpowiedź na współczesne wyzwania stawiane przez całą sieć stanowi platforma Fortinet Security Fabric. To za jej pomocą połączysz typowo autonomiczne systemy w jedną spójną architekturę.
Wspomniana platforma została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu pięciu zależnych od siebie właściwości, których celem jest wsparcie działania kluczowych obszarów także Twojego przedsiębiorstwa. A są to: skalowalność, widoczność, bezpieczeństwo, użyteczność oraz otwartość.
Funkcjonalności Fortinet Security.
Jedną z kluczowych funkcjonalności Fortinet Security Fabric jest dynamiczne skalowanie poziome. To za jego sprawą system pozwala na szybkie wykrywanie oraz unieszkodliwianie zagrożeń pojawiających się we współczesnych i praktycznie pozbawionych granic sieciach. Skalowanie to, dodatkowo pozwala na spełnienie wymagań względem wolumenu, jak i samej wydajności Twojej infrastruktury.
Platforma zapewnia ponadto pełną widoczność urządzeń, samych użytkowników, publikowanych przez nich treści oraz danych (przychodzących oraz wychodzących), jak również umożliwia monitorowanie wzorców ruchu.
To z kolei pozwala Ci na zmniejszenie złożoności oraz rozmiaru ponoszonych kosztów, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności zarządzania i możliwości realizowania strategii bezpieczeństwa Twojej infrastruktury.
Fortinet Security Fabric prosto zintegrujesz z rozwiązaniami innych producentów
Architektura ta korzysta z FortiOS, czyli jednego z najbardziej popularnych światowych systemów operacyjnych służących do obsługiwania zabezpieczeń sieciowych.
Z jednej strony, za jego sprawą Twoje przedsiębiorstwo może czerpać maksymalne korzyści wynikające z dotychczas posiadanej infrastruktury. Z drugiej natomiast, system ten został wręcz zaprojektowany do przeprowadzania integracji z rozwiązaniami pochodzącymi od innych producentów. Dzięki temu połączysz go praktycznie z każdym, dowolnie wybranym oprogramowaniem, które ma znaleźć się w Twoim przedsiębiorstwie.
Dodatkową zaletą jest to, że Fortinet ściśle współpracuje ze swoją globalną siecią partnerów, jak również z licznymi firmami z branży. To pozwala na tworzenie otwartych interfejsów API, zlokalizowanych w całej platformie Security Fabric
Zyskasz poczucie bezpieczeństwa i ochrony przed atakami z zewnątrz
Wszystko przez fakt, że Fortinet jest jednym z głównych członków organizacji o nazwie Cyber Threat Alliance. Stowarzyszenie to na co dzień zajmuje się walką z cyberzagrożeniami, a także ich skutecznym zwalczaniem.
Poza Fortinet’em, aktywną współpracą z CTA mogą pochwalić się takie marki jak: jak Palo Alto Networks, Symantec, Check Point Software Technologies, Cisco, a nawet Juniper, Sophos.