Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Blog

Blog

ESET to nie tylko Endpoint Protection

 

W dobie postępującej globalizacji i cyfryzacji nie da się już chyba znaleźć przedsiębiorstwa, które nie wykorzystuje w pracy rozwiązań technologicznych. Są one niezbędne do prowadzenia większości rodzajów działalności. Sprzęt komputerowy, smartfony, tablety i inne urządzenia oraz oprogramowanie, telekomunikacja i teleinformatyka służą firmom do pozyskiwania informacji, selekcjonowania ich, analizowania, przetwarzania, przechowywania i zarządzania danymi. Specjalistyczne systemy kontrolują te procesy, by operowanie ważnymi informacjami i ich przesyłanie oraz odbiór były maksymalnie bezpieczne i prawidłowo wykonane.

W społeczeństwie informacyjnym dane są nieraz droższe od towaru. Nic więc dziwnego, że właściciele firm chcą możliwie skutecznie chronić swoją własność cyfrową. Na rynku istnieje wiele rozwiązań dedykowanych bezpieczeństwu IT przedsiębiorstw. Czy wszystkie jednak są tak dobre, jak to wynika z opisu producenta? ESET jest jednym z bardziej popularnych wśród naszych klientów rozwiązań kierowanych zarówno do średniego jak i dużego biznesu.

 

ESET to też rozwiązania dla średniego biznesu.

 

W zakresie ochrony firm posiadających do 999 stanowisk komputerowych, ESET jako producent oferuje między innymi zarządzanie bezpieczeństwem IT z pomocą jednej konsoli webowej ESET PROTECT. Konsola ESET PROTECT zapewnia podgląd uruchomionych stacji w czasie rzeczywistym i oferuje kompletne raportowanie o funkcjonowaniu rozwiązań ESET na poszczególnych systemach operacyjnych. Podsumowując, administrator ma całościowy podgląd sieci i może efektywnie zarządzać bezpieczeństwem w zautomatyzowany sposób. Całość oczywiście odbywa się w zgodzie z przepisami regulującymi ochronę danych osobowych.

W ofercie dla firm średniej wielkości, ESET proponuje dwa warianty ochrony: ESET Endpoint Protection Advanced i w nieco rozszerzonej wersji ESET Secure Business. Pierwszy z wymienionych pakietów zawiera ochronę stacji roboczych i ochronę serwerów plikowych, co obejmuje ochronę przed: atakami ukierunkowanymi, atakami bezplikowymi i przed ransomeware oraz wspomniane wcześniej zdalne zarządzanie. Produkt wyróżnia wielowarstwowa technologia bezpieczeństwa, oparta o machine learning i fachową wiedzę specjalistów. Z kolei pakiet ESET Secure Business zawiera dodatkowo ochronę serwerów pocztowych. ESET Mail Security samodzielnie blokuje złośliwe pliki, by w ogóle nie dotarły do docelowych skrzynek pocztowych.

 

Jak ESET zabezpiecza nasz biznes?

 

Oprócz wyżej wspomnianej konsoli ESET PROTECT, dla firm klasy enterprise zaproponowano takie rozwiązania, jak ESET Secure Business oraz ESET Secure Authentication. O ile pierwszy z wymienionych pakietów zawiera te same składniki ochrony, jak opisane przy firmach średniej wielkości, to w ESET Secure Authentication mamy dodatkowo dwuskładnikowe uwierzytelnianie z wykorzystaniem telefonu komórkowego (z pomocą powiadomień push, SMS, tokenów, kluczy FIDO czy innych nieszablonowych metod). Co więcej, ESET Secure Authentication obsługuje też usługi sieciowe i wszelkie operacje wykonywane w chmurze, jak przykładowo Office 365, Google Apps czy Dropbox.

 

Co zatem wyróżnia oprogramowanie ESET?

 

Twórcy ESET wykorzystują wielowarstwowe technologie zabezpieczające, które są dopracowywane w specjalistycznych laboratoriach badawczych. Unikatowe rozwiązania mają zatem maksymalnie chronić całą przestrzeń IT firmy. Oto zbiór podstawowych funkcji oferowanych przez ESET, dla protekcji danych przedsiębiorstwa:

 

Czy warto wybrać ESET do ochrony IT naszego przedsiębiorstwa?

 

ESET od lat funkcjonuje na globalnym rynku, dbając o bezpieczeństwo wielu korporacyjnych gigantów. Obecnie rozwiązania ESET dostępne są w blisko 200 krajach na całym świecie, a w samej Polsce z programu korzysta blisko 5 mln podmiotów.

Historia firmy sięga 1987 roku i od tej pory producenci oprogramowania nieustannie nad nim pracują, by doskonalić produkt, a tym samym zwiększać bezpieczeństwo użytkowników. Warto podkreślić, że w 2010 roku ESET jako pierwszy producent uzyskał 60 nagród VB100, za efektywne wykrywanie zagrożeń. W 2016 roku otrzymali już setną taką nagrodę.

Niewątpliwie że ESET jest dziś jednym z wiodących i jednocześnie najbardziej popularnych producentów oprogramowania chroniącego stacje robocze i serwery przed cyberzagrożeniami. Laboratoria rozmieszczone w różnych częściach świata wciąż prowadzą zaawansowane badania, by tworzyć unikatowe, wielowarstwowe technologie, które znacznie przewyższają możliwości standardowych propozycji antywirusowych. Nieustanna praca nad ulepszaniem oferty sprawia, że Klienci postrzegają rozwiązania ESET jako godne zaufania i polecenia partnerom biznesowym, którzy poszukują maksymalnego bezpieczeństwa informatycznego dla swojej firmy.

Szukasz oprogramowania do ochrony stacji roboczych? Chcesz przetestować ESET? Napisz do nas, oddzwonimy.

Kontakt
Firma IT

Vernity

tel. +48 660 427 444

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.