Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Case Study

Case Study
01

POTRZEBY BIZNESOWE KLIENTA

Klient potrzebował nowego, efektywnego, a zarazem ekonomicznego rozwiązania, które zaspokoiłoby nie tylko aktualne potrzeby w zakresie zwiększenia wydajności hurtowni danych, lecz także zapewniło możliwości rozwoju na najbliższe lata. „Poszukiwania nowego rozwiązania miały charakter proaktywny. Rozpoczęliśmy je nieco wcześniej niż wynikałoby to bezpośrednio z potrzeb biznesowych. Chcieliśmy jednak rozwiązać nie tylko wszystkie nasze aktualne problemy wydajnościowe, lecz także zapewnić sobie spokojny rozwój w przyszłości – w miarę zwiększania zapotrzebowania na pojemność i wydajność” – twierdzi Klient.

Systemy analityczne mają dla naszego Klienta kluczowe znaczenie. „Hurtownia danych stanowi źródło wszystkich raportów dotyczących zarówno centrali, jak i poszczególnych sklepów. Zapewnia także dostęp do funkcji analitycznych ad hoc. Na podstawie informacji pozyskiwanych dzięki hurtowni danych podejmowana jest większość decyzji operacyjnych. Przy tym wydajność hurtowni ma dla nas kluczowe znaczenie. Jest to o wiele ważniejsze niż wydajność systemu ERP”– mówi nasz Klient.

02

ROZWIĄZANIE

Po zapoznaniu się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami, firma zdecydowała o wyborze IBM FlashSystem 820. Dostarczenie i wdrożenie systemu zapewnił sprawdzony partner technologiczny firma Vernity. IBM FlashSystem 820 to pamięć masowa wykorzystująca technologię flash, którą cechuje wyjątkowa wydajność i niezawodność.

„W odróżnieniu od tradycyjnych dysków twardych z wirującymi talerzami, pamięci flash nie mają ruchomych elementów. To wielokrotnie zwiększa szybkość i niezawodność odczytu oraz przetwarzania informacji. Systemy oparte na technologii IBM FlashSystem zapewnią nawet o 85% krótsze przetwarzanie wsadowe w oprogramowaniu do analityki biznesowej”  – mówi Mikołaj Kujawa, Vernity. IBM FlashSystem 820 pozwala wyeliminować wąskie gardła pamięci masowych. „IBM FlashSystem pozwalają na turbodoładowanie infrastruktury IT dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii mikroopóźnień. Pamięci wykorzystujące technologię CMOS są o wiele bardziej efektywne wydajnościowo i ekonomicznie” – przekonuje Piotr Biskupski, Storage Solutions Technical Leader – IBM FlashSystem, IBM CEE.

03

KORZYŚCI

Przyspieszenie biznesowe

Uruchomienie IBM FlashSystem 820 w infrastrukturze IT Klienta pozwoliło odnotować wyraźne przyspieszenie działań charakteryzujących się największym zapotrzebowaniem na wydajność. „Zakupiliśmy rozwiązanie IBM przede wszystkim z myślą o przyszłości. Do zaspokojenia naszych obecnych potrzeb wystarczyłaby już część zasobów, które posiadamy. Niemniej ten zapas pozwolił przyspieszyć działanie nie tylko kostek analitycznych, lecz także procesów ETL, które zasilają hurtownie” – mówi Klient.

Zapas oznacza jednocześnie, że administratorzy nie muszą poświęcać czasu na rekonfigurowanie systemów z myślą o zwiększaniu wydajności; mogą go wykorzystać na inne, ważniejsze projekty biznesowe. Największe przyspieszenie odnotowano w procesach związanych z przetwarzaniem danych w hurtowni. Ich czas skrócił się o połowę. Ze względu na czas dostarczania i krótszy czas oczekiwania na dane z dysków średnie obciążenie systemu spadło o 40%. Nowa pamięć, poza wzrostem wydajności, zapewnia Klientowi większą niezawodność. Jednym z kluczowych wskaźników KPI jest dostępność danych na rano. To wskaźnik krytyczny dla biznesu. Dane w hurtowni muszą zostać przetworzone przez noc.

Dzięki pamięci flash dostępność danych wzrosła z 80 do 90%. Skrócenie czasu przetwarzania danych pozwoliło zatem na 10-procentowy wzrost stabilności. Ponadto duży zapas pamięci umożliwił firmie uruchomienie na nim środowiska programistycznego i testowego. To z kolei pozwoliło na tworzenie i testowanie nowych rozwiązań w rozsądnym czasie.

Najważniejsze informacje

IBM FlashSystem 820

IBM FlashSystem 820

IBM FlashSystem 820

Klient wdrożył pamięć masową IBM FlashSystem 820 z myślą o zaspokojeniu aktualnych i przyszłych potrzeb wydajnościowych hurtowni danych.

 

eMLC

Rozwiązanie wykorzystuje komórki flash typu eMLC, które charakteryzują się ekstremalną wydajnością i niezawodnością w porównaniu z tradycyjnymi napędami dyskowymi.

 

Dostępność danych

Dostępność danych znajdujących się w hurtowni ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całej firmy – wzrosła ona do 90%.

IBM FlashSystem 820

IBM FlashSystem 820

Wydajność, pojemność, skalowalność

IBM FlashSystem oferuje odpowiednią wydajność, pojemność oraz duże możliwości skalowania, zamknięte w niewielkich rozmiarów obudowie – 20 TB w 1U.

 

Brak przerw i awarii

Zaawansowane technologie IBM, takie jak 2D Flash RAID czy VariableStripe RAID, zapewniają funkcjonowanie systemu bez przerw i zakłóceń spowodowanych ewentualnymi awariami – u Klienta stabilność przetwarzania wzrosła o 10%.

 

Eko-technologia

Ekologiczna technologia zapewnia szybki dostęp do danych i niewielkie zużycie energii – średnie obciążenie systemu u Klienta spadło o 40%.

Partnerzy Technologiczni

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.