Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Case Study

Case Study
01

POTRZEBY BIZNESOWE KLIENTA

Klient poprosił nas o rozbudowę infrastruktury IT o drugie, zapasowe Data Center. Spowodowane to było chęcią zapewnienia wysokiej dostępności danych, oraz zachowania ciągłości danych w przypadku awarii, a także zapewnienia lepszego wykorzystania już posiadanej pamięci masowej. Ułatwiło to także znacznie zarządzanie rozproszonymi systemami pamięci masowej.

02

ROZWIĄZANIE

Na potrzeby Klienta stworzyliśmy rozproszony system przetwarzania danych w oparciu o rozwiązanie składające się z dwóch zestawów wirtualizacyjnych IBM System Storage SVC Storage Engine wraz z odpowiednim licencjonowaniem, które umieściliśmy w głównym oraz zapasowym datacenter.

Do SVC redundantnie podłączyliśmy już posiadane przez klienta macierze HP P2000. SVC przejęło kontrolę nad dotychczas używaną pamięcią masową, zachowując wszystkie istniejące informacje oraz dane. Z każdej macierzy wystawiliśmy dwa wolumeny, które zapewniają przestrzeń w każdym z datacenter. Z zasobów dyskowych utworzylismy dwa volumeny, które dzięki funkcjonalności Volume Mirroring zapisują dwie kopie swoich danych – jedną w serwerowni głównej, natomiast drugą w serwerowni zapasowej.

SVC podłączyliśmy z serwerami maszyn wirtualnych VMware oraz zintegrowaliśmy z VMware vCenter.

Na potrzeby budowy zapasowego datacenter dostarczyliśmy również dwa przełączniki fibre channel Brocade 300-B, które połączyliśmy ze switchami w serwerowni głównej oraz podzielone na dwie grupy (tzw. fabrici) oraz 2 przełączniki ethernet 10GbE Extreme X460-G2-24t, które połączyliśmy w jeden stack, tzn. są widziane jako jedno urządzenie i zapewniają bezpieczeństwo w przypadku awarii jednego z nich.

03

KORZYŚCI

  • Nowe rozwiązanie zapewnia proste i bardziej produktywne zarządzanie pamięcią masową z poziomu centralnego administrowania przez interfejs WWW.
  • Bardziej ekonomiczne wykorzystanie pamięci masowej.
  • Elastyczność i skalowalność przestrzeni dyskowej.
  • Bezpieczeństwo posiadanych danych.
  • Wysoka wydajność sieci SAN, niski koszt: interfejs iSCSI o przepustowości 10 Gb/s charakteryzuje się znakomitą relacją wydajności do kosztu.

Najważniejsze informacje

IBM SVC

IBM SVC

Switch Extreme Networks X460-G2-24t

Switch ExtremeNetworks X460-G2-24t

Switch Brocade 300-B

Switch Brocade 300-B

Partnerzy technologiczni

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.