Kontakt

Case Study

Case Study
01

POTRZEBY BIZNESOWE KLIENTA

Nasz Klient, duże przedsiębiorstwo produkcyjne z branży rolno-spożywczej wybudował nowy, główny i największy obiekt firmy, zawierającej część biurową i produkcyjną.

Klient potrzebował doradztwa w zakresie kompleksowej informatyzacji nowego obiektu, zaprojektowania CPD, dostawy urządzeń i uruchomienie klastra wysokiej dostępności opartego o hypervisor VMware, którego głównym celem jest bezprzerwowa praca systemu Comarch ERP i bazy danych MSSQL (wersja licencjonowana per core).

Wyjątkową potrzebą klienta było uruchomienie klastra do testów systemu ERP przed jego instalacją w docelowych lokalizacjach ze względu na trwające w nich prace wykończeniowe.

02

ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie uruchomiono i kolokowano w data center Vernity przez okres około 3 miesięcy. Po przygotowaniu pomieszczeń przez Inwestora przeniesiono i uruchomiono system w ciągu 1 dnia.

Vernity zajęło się także budową centrum przetwarzania danych, na które składały się serwerownia główna i zapasowa (w budynku produkcji) oraz doradztwem w zakresie projektowania pomieszczeń serwerowni: sieci strukturalnej, systemu gaszenia gazem, systemu klimatyzacji, podłogi podniesionej, systemu zasilania i zasilania awaryjnego.

Zakres wykonanych prac obejmował również kompleksowe wdrożenie klastra VMware (licencja Essential Pack Plus) oraz systemu kopii zapasowych opartych o oprogramowanie Veeam, uruchomienie kontrolerów domen Active Directory MS oraz serwerów terminali RDS, serwera WSUS i serwera bazy MS SQL.

Jako platformę sprzętową nodów klastra wykorzystano:

  • serwery Dell R630,
  • współdzielona macierz: Dell MD3820F,
  • serwer kopii zapasowych i drugi serwer domeny: Dell R530,
  • biblioteka taśmowa: Dell TL2000

Jako przełączniki top of the rack zastosowano Extreme Networks Summit X450-G2-48t-10GE4.

Vernity dostarczyło również 2 trójfazowe zasilacze awaryjne o podwójnej konwersji 20kVA i 15kVA zintegrowane z klastrem i serwerem kopii zapasowych oraz 3 szafy rack, panele wentylacyjne, listwy PDU, inne akcesoria niezbędne w serwerowniach.

03

ZASTOSOWANE OPROGRAMOWANIE

Vernity dostarczyło także licencje: VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit, Veeam Backup Essentials Enterprise, Dell Windows Server 2012 R2 (Datacenter i standart), licencje dostępowe CAL i RDS CAL, SQLSvrStdCore 2014 SNGL OLP.

Wdrożenie opisuje profesjonalnie wykonana, przejrzysta i czytelna dokumentacja powdrożeniowa.

Najważniejsze informacje

Serwer Dell R630

Macierz Dell MD3820F

Serwer Dell R530

Partnerzy technologiczni

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.