Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Case Study

Case Study
01

POTRZEBY BIZNESOWE KLIENTA

Nasz Klient, duże przedsiębiorstwo produkcyjne z branży rolno-spożywczej wybudował nowy, główny i największy obiekt firmy, zawierającej część biurową i produkcyjną.

Klient potrzebował doradztwa w zakresie kompleksowej informatyzacji nowego obiektu, zaprojektowania CPD, dostawy urządzeń i uruchomienie klastra wysokiej dostępności opartego o hypervisor VMware, którego głównym celem jest bezprzerwowa praca systemu Comarch ERP i bazy danych MSSQL (wersja licencjonowana per core).

Wyjątkową potrzebą klienta było uruchomienie klastra do testów systemu ERP przed jego instalacją w docelowych lokalizacjach ze względu na trwające w nich prace wykończeniowe.

02

ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie uruchomiono i kolokowano w data center Vernity przez okres około 3 miesięcy. Po przygotowaniu pomieszczeń przez Inwestora przeniesiono i uruchomiono system w ciągu 1 dnia.

Vernity zajęło się także budową centrum przetwarzania danych, na które składały się serwerownia główna i zapasowa (w budynku produkcji) oraz doradztwem w zakresie projektowania pomieszczeń serwerowni: sieci strukturalnej, systemu gaszenia gazem, systemu klimatyzacji, podłogi podniesionej, systemu zasilania i zasilania awaryjnego.

Zakres wykonanych prac obejmował również kompleksowe wdrożenie klastra VMware (licencja Essential Pack Plus) oraz systemu kopii zapasowych opartych o oprogramowanie Veeam, uruchomienie kontrolerów domen Active Directory MS oraz serwerów terminali RDS, serwera WSUS i serwera bazy MS SQL.

Jako platformę sprzętową nodów klastra wykorzystano:

  • serwery Dell R630,
  • współdzielona macierz: Dell MD3820F,
  • serwer kopii zapasowych i drugi serwer domeny: Dell R530,
  • biblioteka taśmowa: Dell TL2000

Jako przełączniki top of the rack zastosowano Extreme Networks Summit X450-G2-48t-10GE4.

Vernity dostarczyło również 2 trójfazowe zasilacze awaryjne o podwójnej konwersji 20kVA i 15kVA zintegrowane z klastrem i serwerem kopii zapasowych oraz 3 szafy rack, panele wentylacyjne, listwy PDU, inne akcesoria niezbędne w serwerowniach.

03

ZASTOSOWANE OPROGRAMOWANIE

Vernity dostarczyło także licencje: VMware vSphere 6 Essentials Plus Kit, Veeam Backup Essentials Enterprise, Dell Windows Server 2012 R2 (Datacenter i standart), licencje dostępowe CAL i RDS CAL, SQLSvrStdCore 2014 SNGL OLP.

Wdrożenie opisuje profesjonalnie wykonana, przejrzysta i czytelna dokumentacja powdrożeniowa.

Najważniejsze informacje

Serwer Dell R630

Serwer Dell R630

Serwer Dell R630

Macierz Dell MD3820F

Serwer Dell R630

Serwer Dell R530

Partnerzy technologiczni

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.