Porozmawiajmy! Jesteśmy gotowi na Twój projekt!

Kontakt

Case Study

Case Study
01

WSTĘP

Świat realny coraz mocniej przenika się z wirtualnym, a cyfryzacja staje się siłą napędową innowacji w niemal każdej dziedzinie. Dotyczy to nie tylko komunikacji, ale i coraz częściej produkcji, usług i zarządzania. Firmy opierają się na systemach informatycznych, przesyłając, gromadząc i analizując ogromne ilości danych. Cyfryzacja niesie szereg korzyści: usprawnia procesy, zwiększa efektywność komunikacji i minimalizuje błędy w analizach. Transformacja cyfrowa obejmuje niemal wszystkie branże, nawet te z pozoru odporne na zmiany technologiczne. Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o. (FAS) postanowiła wykorzystać ten potencjał, by zwiększyć wydajność i sprostać globalnej konkurencji.

02

HISTORIA FIRMY

Fabryka Armatur „Swarzędz” (FAS) działa od 1946 roku, początkowo produkując armaturę przemysłową. Z biegiem lat firma skupiła się na precyzyjnym kuciu matrycowym i obróbce skrawaniem, inwestując w rozwój i przenosząc się do nowoczesnej siedziby w Rabowicach pod Poznaniem. Obecnie FAS posiada zróżnicowany park maszynowy, oferując szeroki asortyment produktów, m.in. pierścienie synchronizatora, zawory do butli gazowych i korpusy wodomierzy. Firma eksportuje swoje produkty do wielu krajów, w tym do USA.
FAS stawia na ciągły rozwój, podnoszenie kwalifikacji i wdrażanie najnowszych rozwiązań technicznych. Kładzie nacisk na wysoką jakość, solidne wykonanie i indywidualne podejście do potrzeb klienta.

03

WYZWANIA

Misją FAS jest kształtowanie nowoczesnego przemysłu w oparciu o politykę ustawicznego doskonalenia jakości produktów i precyzji ich wykonania oraz o politykę ciągłego podnoszenia efektywności przedsiębiorstwa. Stąd też powstała potrzeba rozwoju FAS w obszarze infrastruktury serwerowej do zarządzania produkcją i monitorowania parametrów maszyn, gdyż mimo nowoczesnego parku maszynowego, przedsiębiorstwo nie posiadało odpowiednich i dedykowanych rozwiązań w tym obszarze. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła firma Vernity, oferująca zaawansowane oraz kompleksowe rozwiązania i usługi IT, wyróżniająca się proaktywnym i partnerskim podejściem, dzięki czemu szybko zrozumiała potrzeby FAS. Inżynierowie Vernity zaproponowali optymalne rozwiązania, które spełniały wszystkie oczekiwania Klienta.

„Wyzwaniem dla FAS była diametralna zmiana w podejściu do zarządzania informacją w firmie, obejmująca pozyskiwanie, dystrybuowanie oraz przetwarzanie. Poszukiwaliśmy narzędzi zapewniających maksymalne bezpieczeństwo danych, umożliwiających szybki do nich dostęp, a także gwarantujących wsparcie 24/7. Stąd też zdecydowaliśmy się na rozwiązania zaproponowane przez inżynierów Vernity”
Artur Meller, Szef Produkcji – Zastępca Prezesa Zarządu w FAS.

 

„Zdecydowaliśmy się zaproponować klaster serwerów Dell PowerEdge R650xs. Wyboru konfiguracji dokonaliśmy z pomocą narzędzia Dell Solutions Configurator i skupiliśmy się na zapewnieniu odpowiedniej mocy obliczeniowej, a jednocześnie minimalizowaniu kosztów”
Dariusz Michałek, Team Leader, Systemy i Pamięci Masowe z Vernity.

 

Licencjonowanie Windows Data Center na 16 rdzeni pozwoliło na elastyczne wirtualizowanie serwerów i zarządzanie nimi, co było bardziej efektywne kosztowo niż tradycyjne rozwiązania. Nasza propozycja obejmowała także rozbudowę mocy obliczeniowej poprzez dodatkową pamięć RAM i wydajne rozwiązanie backupowe, co znacząco wpłynęło na wydajność i bezpieczeństwo systemu.

 

„FAS była gotowa na transformację cyfrową, ale brakowało jej odpowiedniej i dedykowanej infrastruktury IT. Posiadała jeden serwer, który należało wymienić, tak aby sprostać potrzebom obsługi ciągle rozbudowywanego parku maszynowego. Dojrzałość FAS dotycząca rozwoju infrastruktury IT, a także świadomość w poszukiwaniu sprawdzonych i skutecznych rozwiązań w tym obszarze, umożliwiła zaproponowanie serwerów od Dell Technologies, które idealnie spełniły te potrzeby. Dell PowerEdge R650xs zapewnia nie tylko wydajność, ale także niezawodność i zdalne zarządzanie, co jest kluczowe dla ciągłości produkcji.”
Rafał Braun z Vernity

04

CHARAKTERYSTYKA SPRZĘTU

W samym sercu cyfrowej transformacji fabryki leży klaster serwerów Dell PowerEdge R650xs. Te zaawansowane serwery zostały zaprojektowane specjalnie do obsługi wymagających zastosowań w środowisku produkcyjnym.

„Dzięki podwójnemu procesorowi Intel Xeon Gold 5315Y z 8 rdzeniami i 16 wątkami na CPU oraz 32 modułom pamięci RAM RDIMM o łącznej pojemności 1 TB, nasz serwer dostarcza niezbędną moc obliczeniową dla zaawansowanych operacji, takich jak zarządzanie bazami danych i wirtualizacja”
Ekspert z Dell Technologies.

Kontroler BOSS (Boot Optimized Storage Solution) z dwoma dyskami M.2 o pojemności 240 GB każdy, skonfigurowanych w RAID 1, zapewnia niezawodność i szybkość działania systemu operacyjnego. Serwery są także wyposażone w iDRAC9, zaawansowany kontroler Dell Remote Access, który umożliwia zdalne zarządzanie, monitorowanie i naprawę serwera, nawet w przypadku awarii systemu operacyjnego lub braku zasilania.

“Kontroler Dell Remote Access to kluczowy element, który zapewnia nieprzerwaną pracę Fabryki, umożliwiając szybką reakcję na potencjalne problemy i zapewniając maksymalną dostępność krytycznych systemów”
Ekspert z Dell Technologies.

05

EFEKTY WDROŻENIA

W FAS projekt cyfryzacji związany z realizowanymi procesami produkcyjnymi objął szereg działań zakończonych skutecznym wdrożeniem związanych z:

 • Projektem systemu informatycznego wspomagającego procesy decyzyjne na produkcji, który efektywnie wspiera proces podejmowania decyzji w obszarze sterowania produkcją. System opiera się na zaawansowanych metodach wspomagania decyzji, umożliwiając jednocześnie gromadzenie danych z procesów produkcyjnych i związanych z przepływem produkcji za pomocą specjalnie opracowanych interfejsów. Zebrane dane poddawane są analizie przy użyciu metod wspomagania decyzji, w tym sztucznej inteligencji. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie informacji o bieżącym statusie procesu oraz potencjalnych zagrożeniach dla planowej realizacji zleceń produkcyjnych.
 • Projektem systemu MES umożliwiającym pobieranie, przetwarzanie i agregowanie sygnałów z maszyn powiązanych z parametrami procesu i cechami wyrobu (detalu), którego celem jest oprogramowanie prototypów algorytmów decyzyjnych metod wspomagania decyzji dla różnorodnych technik wytwarzania stosowanych w realizowanych procesach produkcyjnych.
 • Integracją systemu MES z maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi w procesach produkcyjnych, gdzie wykorzystano standard OPC UA.
 • Wizualizacją zebranych sygnałów i wskaźników produkcyjnych na tablicach danych (Dashboard), zarówno na monitorach zlokalizowanych na halach produkcyjnych jak
  i bezpośrednio na indywidualnych stacjach roboczych.

Dzięki wdrożeniu serwerów Dell, Fabryka Armatur „Swarzędz” uzyskała możliwość cyfrowego zarządzania produkcją, monitorowania parametrów maszyn i generowania statystyk. To pozwoliło na zwiększenie efektywności, jakości produkcji i poprawę ciągłości pracy. Serwery Dell Technologies okazały się idealnym rozwiązaniem, łączącym wydajność z niezawodnością.

06

PODSUMOWANIE

Przedstawiony przypadek Fabryki Armatur „Swarzędz” jest doskonałym przykładem tego, jak technologia może wesprzeć tradycyjne branże w ich cyfrowej transformacji. Konfiguracja i wdrożenie przez doświadczonych inżynierów Vernity serwerów od Dell Technologies przyczyniło się do zwiększenia konkurencyjności FAS na rynku oraz do poprawy efektywności i jakości produkcji. To dowód na to, że odpowiednio dostosowane i wdrożone rozwiązania informatyczne mogą rozwinąć na polu cyfrowej transformacji przedsiębiorstwo osadzone w dowolnej branży wytwórczej.

Najważniejsze informacje

Serwer Dell wdrożenie

Dell PowerEdge R650xs

Dell PowerEdge R650xs

 

PowerEdge R650xs to serwer zapewniający wydajność, niezawodność i skalowalność dla zróżnicowanych zastosowań biznesowych. Wyposażony w wydajne procesory, duże możliwości rozbudowy pamięci RAM i dysków, oraz zaawansowane funkcje zarządzania i monitorowania.PowerEdge R650xs umożliwia efektywne obsługiwanie obciążeń pracy w środowiskach serwerowych o wysokich wymaganiach. Dzięki wysokiej wydajności i elastyczności, serwer ten doskonale sprawdza się w centrach danych, infrastrukturze chmury, oraz w wymagających aplikacjach korporacyjnych.

Wdrożenie infrastruktury IT

USŁUGI WDROŻENIOWE

Profesjonalne usługi wdrożeniowe

 

 • Montaż serwerów i instalacja okablowania.
 • Upgrade firmware i konfuguracja kart zdalnego zarządzania.
 • Konfiguracja RAID dla wolumenów dla potrzeb instalacji oprogramowania wirtualizacyjnego.
 • Zamontowanie i konfiguracja wolumenów wystawionych z macierzy dla potrzeb klastra wirtualizacyjnego.
 • Konfiguracja klastra i elementów HA.
 • Konfiguracja mechanizmów migracji wirtualnych maszyn w ramach klastra bez konieczności wyłączania ich.

Partnerzy Technologiczni

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.